Aslan Burcu

Aslan Burcu

Aslan Burcu Özellikleri

Yengeç'le birlikte güven kazanılmış, artık sahneye çıkma zamanı gelmiştir; sırada Aslan vardır. Yengeç'in içsel yaşamını Aslan tersine çevirir. Tıpkı bir volkanın lavları gibi sıcak doğa dışarı dökülür.

Kendini ifade etmek. Aslanı anlayabilmemiz için bu sözün altını çizmeliyiz. Ona göre her şey ortaya çıkarılmalı, dışarıya yansıtılmalıdır. Açık, direkt, kendiliğinden bir süreçtir bu: yaratıcılıktır. Yaratıcı olmak, kendine güveni gerektirir. Bu güvenin Aslan arketipinde büyük oranda varolduğunu bilmeliyiz. Aslan, hayattan aldığımız tadı, sevinci anlatır. Hayata olumlu yönden bakar. Buradaki hassas nokta ise kişiliğin gelişmekte olduğudur. Kişilik, davranışlarımızın bir bütünü, toplamı olduğuna göre Aslan da egoyu farkında olmadan dış dünyaya çıkarır.

Ve biz Aslanı ön planda görürüz. Sıcak, yaratıcı ve kumanda edici. Aslan "ben kralım" der. Kendini öne alır, saklayacağı hiç bir şey yoktur. Saf egodur. Merkezdeki bu güç, sanatı doğurur. Sanatı kişinin ifade edişi olarak görürsek, bir bestecinin notalarında ya da yazarın cümlelerinde kendi egosu, kişiliğinin özü görülecektir.

Eğlence, spor da birer araçtır Aslan için. Aslan parlamalı, dans etmeli, şarkı söylemelidir. "En büyük benim" demelidir. Karizmatik yapısı onu bir kral yapar ama o aynı zamanda bizi neşelendiren, gülümseten bir palyaçodur.

İlgi bekleyen Aslan, üstünlük taslama eğilimindedir. Aşırı gurur onun tuzağı olabilir. Beklediklerini bulamayan Aslan bir balon gibi sönecektir. Ben merkezi yapısı onu yalnızlığa sürükleyecektir. Aslan, Napolyon olmaktan vazgeçmelidir.

Gök haritasında bu burçta yer alan gezegenler güçlü, etkileyici ve kişiliği öne sürer biçimde çalışacaktır. İletişim gezegeni Merkür, Aslan Burcu'nda konuşmada sıcaklık ve sempati uyandıracaktır. O sözlerle kişiliğini ortaya çıkarmalı, büyük projelerden söz etmeli, etkilenmelidir.

Aslan'da bir Mars ise tartışılmaz bir yöneticidir. Tüm yetenekleri eline alan bir kumandan gibi etrafa direktifler yağdıracaktır. Bu burcun sabit niteliğe sahip olması, kararlılığını da gösterir. Örneğin, Aslan'da Ay, ilgi görmeyi duygusal ihtiyaçlar arasına katarken inatçılık da verecektir.