Burçlar ve Erkekler

Koç Burcu Erkeği

Koç Burcu Erkeği

Başkalarının kendilerinden yardım istemelerine bayılırlar. İnsanları herhangi birşeyden kurtarmaktan ve çaresiz kadınlar için savaşmaktan hoşlanırlar.

Bütçe ile kısıtlı yaşamaktan hoşlanmazlar, paraları varsa israf edercesine harcarlar. Karşı cinsin saç şeklinden ve giydiği şapkalardan bile etkilenebilirler.

Arkadaş olabilecek ve sportmen kadınlardan hoşlanırlar. Ama, herşeyden önce eşlerinin/sevgililerinin gururlu olmasını isterler. Bu burçta doğan erkeğin eşi, kocasının erkek arkadaşları ile iyi geçinmelidir. Ayrıca, kıyafet ve davranış konusunda modaya son derece uymalı, güncel konuları çok iyi takip etmelidir.

Boğa Burcu Erkeği

Boğa Burcu Erkeği

İyi bir eş olurlar. Fazla heyecan verici, renkli, sadık, aklı başında ve güvenilecek kimselerdir. Havai ve hayal peşinde koşan kadınlardan hiç hoşlanmazlar. Sağlam temellere dayanan bir yuvaları olmasını isterler. En büyük arzuları, soylarını devam ettirecek bir çocuğa sahip olmaktır.

Paralarının evleri için, özellikle kendi rahatlarını sağlayacak şeyler için akıllıca sarfedilmesini isterler. Eş olarak seçtikleri kadının gerçek bir anne olması önemlidir. Eşlerini, adeta haremlerinde saklamak isterler. Eşleri, kendileri için dünyada tek erkeğin "o" olduğunu hissettirirlerse, çok iyi geçinirler.

Çok duygulu, içten ve sadık olmalarına rağmen zaman zaman sinir bozucu bir aşık olurlar. Çünkü, bir kadının hayatına anlam veren güzel sözler söylemesini veya hareketler yapmasını bilmezler. Sabırlı ve sinirlerine hakimdirler, ama tahrik edilirse çok sert ve kırıcı olurlar. Ancak, devamlı ilgi ile rahatlarlar.

İkizler Burcu Erkeği

İkizler Burcu Erkeği

Genellikle parlak zekalı, sebatsız, değişebilen, esnek kişilerdir. Çoğu sanat meraklısı, birçoğu da uçarıdır. Dikkatlerini çabuk kaybederler ve bu yüzden de gerçekten sevdikleri kişinin bile sevgisini kaybederler.

Onlara düzgün aile hayatı yaramaz, ama dayanamayacakları bir şey de değildir. Aileleri için çalışmalarını fazla bir direniş göstermeden kabul ederler. İnsanlarla olan ilişkileri için de bu geçerlidir. Ona göre insanlar, problemlerin sadece birer faktörüdür. Duygusal şefkat gösterileri yapmaktan veya başkalarının yapmasından hoşlanmazlar.

Eşlerinin karşılaşacakları problemler daha çok sosyaldir. Bu nedenle, eşlerinin, onların değişen ruh hallerine uymayı başarmaları şarttır. Onların huzursuzluğunu teskin edebilen eş, başarılı demektir.

Çocuklara gösterilen toleransın kendilerine de gösterilmesini isterler. Sıkılıp dünyaya küsünce öyle şeyler söylerler, öyle şeyler yaparlar ki, bu durumun kısa zamanda düzeleceğini bilmeyenler ondan nefret ederler. Akılsız bir eş, böyle bir zamanda onlarla münakaşa eder, akıllı eş ise, kocasına dünyanın en büyük adamı olduğunu söyler.

Başarının gereği olan pratik zekayı gerektiren bir iş edinirler. İş saatleri içinde bütün güçlerini yaptıkları iş için kullanırlar. Mesai saatlerinden sonra ise, sanatla uğraşırlar.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç Burcu Erkeği

Erkek kişiliği en fazla gelişmiş Yengeç erkeğinde bile durgunluk vardır. Bu duyarlılık, nefis bir adapte olma gücüne çevirilebilir. Bunun sonucunda da kişi hem çevresinden tad alır, hem de çevresine huzur verir. Fakat, tam aksi bir durum da meydana çıkabilir.

Şefkatli, hassas, duygulu ve sempatiktirler. Her zaman yumuşak bir baba, çoğu zaman koruyucu bir aşıktır. Aşkta azimli ve sabırlıdırlar. Hatta kendilerini feda edecek kadar sevgileri yoğunlaşabilir. İyi huylu, başkalarını memnun etmek için çırpınan kimseler oldukları için, en ufak bir değişik tutumlarından dolayı döneklikle suçlanabilirler.

Devamlı kendilerine hürmetsizlik edildiğini sanarak şikayet ederler. Sempatiye, özel ve toplum ilişkilerinde takdir edilmeye ihtiyaçları vardır. Aykırı bir görüş veya itiraz, onları en iyi işlerden bile döndürebilir. En çok ihtiyaç duydukları şey, sevgi ve sabırdır.

Pasif Yengeç burcu erkeği ise, tamamen alıcıdır. Evliliği hayatın problemlerinin durulması olarak kabul ederler ve bu yüzden evliliklerini tehlikeye sokarlar. Değişik duyguların, maceranın özlemini çekerler. Değerlerini kaybettikleri anlarda, sinirli, telaşlı, hatta öfkeli olurlar.

Yiyecek konusu hariç, tutumlu olmayı severler. Mutfak işinde harcadıkları zaman, enerji ve para sınırsızdır. Bazen de mutfak işlerine o kadar fazla karışırlar ki, evde tatsızlık çıkmasına neden olurlar.

Aslan Burcu Erkeği

Aslan Burcu Erkeği

Bu burçta doğanlar, kendilerine karşı uysal ve yumuşak davranan eşleri olmasını isterler. Ancak, onun zayıf karakterli olmasını da arzu etmezler. Orijinal karakterli kimselerden hoşlanırlar.

Evlilikte en çok önem verdikleri şey, eşlerinin kendilerine sadık ve bağlı olmasıdır. Çünkü, aldatılmaya hiç gelemezler.

Erkek olsun, kadın olsun, evlilikte en büyük kusurları, eşlerini idareleri altına almak istemeleridir. Bu yüzden, onlarla birlikte yaşamak bazılarına güç gelebilir.

Başak Burcu Erkeği

Başak Burcu Erkeği

Bu burçta doğan erkekler, duygusal değil, entelektüeldir. Eşlerine sorun çıkarmazlar ve sorunlara hemen tepki de vermezler. Değişiklikten hoşlanmazlar, bu yüzden evden bile çıkmazlar. Köy ve kasaba hayatını severler.

Aşkda teslimiyet fikrini benimserler; sahip olma fikrini pek önemsemezler. Onların bu kayıtsızlığı, aşk oyunlarını seven kadınların bazen hoşuna gider.

Maddeyi severler. Sorunların ayrıntılarına girmekten hoşlanırlar. Kesin karar verilmesi gereken olaylar karşısında tereddüt ederler. Neşeli ve canlıdırlar; fakat zaman zaman kuruntuya kapılırlar. Bundan dolayı onları şüphelendirici davranışlardan kaçınmak şarttır.

Dağınık ve düzensizlikten rahatsız olurlar; her şeyin zamanında ve yerinde yapılmasını isterler.

Evde neşeli bir hava, uysal ve sevgisini gösteren, düzenliliği seven bir eş isterler. Her şey yerli yerinde ve temiz olmalıdır. Eşleri neşeli olduğu kadar, tutumlu da olmalıdır.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi Burcu Erkeği

Eş olarak anlaşılması en güç olanlardandır. Davranışlarının zerafeti ve yaptığı işlerdeki inceliği ile evlerinde çok geçimlidirler. Halbuki, evlerine köklü ve kuvvetli bağlarla bağlı değildirler.

Gönül meselelerinde ustadırlar. Kaba denilecek hiçbir yanları yoktur. Bu burçta doğan eş; neşeli, yetenekli ve iyi bir arkadaştır. Eşleri tarafından akıllıca ve hesaplı idare edilmezlerse, avare veya gününü gün eden bir vurdumduymaz olurlar.

Tek başlarına ümitsizdirler. Ümitsizliklerini yenmeye çalışmak ve neşelendirmek gerekir. Böylelikle, eve bağlanabilirler. Kederli, ciddi ve evhamlı kadınlardan pek hoşlanmazlar. Yumuşak kalpli ve duygulu oldukları için, sert davranışlardan hoşlanmazlar. Kalplerine nazik ve sevimli hareketlerle girilebilir.

Evde yaşayışın ve eşyaların bir düzen içinde olmasını isterler. Evde düzen içinde mutluluk ararlar; ufak çekişmeler, kendilerine yapılan haksızlık ve ilgisizlikler, onları huzursuz eder, evden uzaklaştırır. Eşlerini hep süslü ve şık görmek isterler. Evlerinde herşey rahat ve dinlendirici olmalıdır.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep Burcu Erkeği

Müthiş kıskanç, zorbalığa yatkın, çevresini kızdıran, kendini kızdıranlardan intikam almak isteyen kimselerdir. Kişilikleri ve gururlarıyla oynamaya kalkanları şiddetle ezerler. Uysal, uslu, sabırlı bir eşle mutlu olurlar.

Dıştan çok sert görünüşlü olmalarına rağmen, çok duyguludurlar. Derin bir sevgiden ve sevişmekten hoşlanırlar. Kadınların iç yüzünü ve düşüncelerini kolayca sezerler. Gerçek ve etkili bir seks isterler. Kadınların duygusuz ve hareketsiz davranışlarından hoşlanmazlar.

Evlerinde münakaşadan hoşlanmazlar ve düşüncelerinin uygulanmasını isterler. Kararlarında ısrarlı ve sebatlıdırlar. Atılgan ve cesurdurlar. Eşleri, onların girişim güçlerini engellemeye kalkmamalı, onlara cesaret vermelidir.

Olaylar karşısında güleryüzlü ve hareketsiz görünürlerse de içlerinde müthiş bir şüphe yatar. Eşlerinin, yumuşak başlı ve onu dinlendirici olmaları; ev ve iş hayatlarını canlı tutmaları, daima yenilik ve değişiklik yapmaları gerekir.

Yay Burcu Erkeği

Yay Burcu Erkeği

Bu burçta doğan erkekler, kendilerini anlayan bir kadın bulurlarsa, mutlu olurlar ve aynı zamanda çok iyi bir koca oluverirler. Anlamsız kıskançlığı hoşgörmezler. Dediklerinde diretirler.

Onları en çok kızdıran şey, ikiyüzlülüktür. Kızgınlıkları çabuk geçer ve kin tutmazlar. Bencil değildirler, açık sözlü ve korkusuzdurlar.

Çok yönlü ve neşelidirler. Daima somurtkan ve hastalıktan şikayet eden, olaylara kötümser bakan kadınlardan hoşlanmazlar. Paraya fazla düşkün olmamakla beraber, maddenin değerini bilirler. Huyları değişken olduğu için devamlı, sıkıcı, fazla ciddi iş ve ilişkilerden hoşlanmazlar. Daima dostlarıyla birlikte olmak isterler. Onları yalnızlığa itmemek iyi olur.

Yalandan ve aldatılmaktan hoşlanmazlar. Kadınların gerçek dostluğunu ararlar. Bu burçta doğan erkeklerle mutlu olmak isteyen kadınların, onların hoşlandıkları konularla ilgilenmesi şarttır.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak Burcu Erkeği

Sebatlı ve çalışkandırlar. Paranın değerini bilirler. Daima en önde ve en iyi yerde olmak isterler. Ünlü olmaktan, geniş çevrelerde tanınmaktan zevk ve gurur duyarlar.

Dostluk konusunda, içine güç girilir bir kaleye benzerler. Daima kendi isteklerinin yerine getirilmesini; evlerinin düzenli, temiz ve değerli eşyalarla süslenmiş olmasını isterler.

Eşlerinin, onların çalışmalarına ve işlerine çok değer vermesi, zenginliğe ve üne kavuşma isteklerini gidermeye çalışmamaları; onları hükmü altına alıp, ezmeye kalkmaması gerekir.

Kova Burcu Erkeği

Kova Burcu Erkeği

Herşeyi evrensel açıdan görürler. Aşık olunca neşeli uysallıklarıyla sevdiklerini memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar. Aşklarından çok dostlukları kuvvetlidir. Akıllı bir eş onlara duygusal yönden değil de sosyal ve entelektüel açıdan yaklaşmalıdır.

Kesinlikle memur olamazlar, çünkü emir altında çalışma, kişiliklerini ezer. Evde de evin reisidirler. Bağımsızlık ve özgürlük belirgin özellikleridir. Geçmiş ile övündükleri kadar ileriye, yeniliklere de yöneliktirler; daima değişiklik ve seyahatlerden hoşlanırlar. Küçük şeyler ve küçük meselelerden hoşlanmazlar. Paraya değer vermezler, çünkü onlar için para; bir gaye değil araçtır.

Eşlerine daima değer verirler. Yuvaları ve çocukları onlar için değerlidir. Bundan dolayı eşlerinin aileye bağlı ve geleneklere değer veren kimseler olmasını isterler. Daima takdir edilmek isterler. Kırıldıkları zaman, çok sarsılırlar. Büyük düşüncerlerle ve büyük ideallerle ilgilendikleri için basit görüş ve küçük davranışlara değer vermezler. Daima hareket etmek, gezmek, dünyayı tanımak ve yeni şeyler öğrenmek isterler. Giyiniş ve gösterişe değer vermezler. Kimseyi kırmak istemezler.

Tüm duygu ve ilgilerini eşlerine veremezler. Eşlerinde, herşeyden önce zeka ve açık fikirlilik ararlar. Evlenmeye karar verdikleri zaman iyi bir eş olabilmek için gayret gösterirler.

En hoşlanmadıkları şey ise, eşlerinin kendilerini kısıtlaması ve özgürlüklerine istedikleri gibi sahip olmamaktır.

Balık Burcu Erkeği

Balık Burcu Erkeği

Kadınları mutlu etmesini bilen ender kimselerdir. Fedakar, ağırbaşlı ve yumuşaktırlar. Ancak, sadakatsizliğe biraz meyilleri vardır. Evde fazla yardımcı değillerdir, fakat her zaman uyumlu ve uysaldırlar.

Başkalarını rahatsız edici durumlar onları hiç etkilemez. Hayalperesttirler, hayallerinin arkasından sürüklenebilirler. Sürtüşmelerden, rekabetten ve yarışmadan hoşlanmazlar. Bir sanatçının veya şairin duyarlılığını taşırlar.

Sanatkar ruhludurlar; fazla düzenlilikten hoşlanmazlar. İhmalci ve savruk olurlar. Çok duygulu oldukları için eşleri de aynı hislerle dolu olmalı, onların ruhundaki renklilik ve derinliği sezmelidirler.

Çoğu karamsarlığa kapılır; bu sırada ellerinden tutarak onları, kederler içinde boğulmaktan korumak lazımdır. Sanatkar ve yumuşak ruhları olduğu için, eşleri de onlara karşı yumuşak davranmalı ve onların ruhunu okşayıp, ihtiraslarını uyandırmalı, neşe ve mutluluk aşılamalıdır.

Doğaya, güzelliğe, bahçe ve çiçeklere karşı çok hassastırlar. Eşleri de onlara uyum sağlamalıdır. Evlerini severler. Fazla bilgili bir kadından çok, duyarlı, ince, zarif kadınlardan hoşlanırlar.