Burçlar ve Sağlık

Koç Burcu Sağlık

Koç Burcu Sağlık

Koç burcunda doğanların sıhhati genellikle iyidir. Hastalandıkları zaman da, tedaviyi kendi istedikleri şekilde yapmak isterler, başkalarının sözüne pek aldırmazlar. Yatarak tedaviden hoşlanmazlar, genellikle hastalıklarını yatmadan geçirirler.

Aceleci ve atılgan oldukları için kazaya uğrama ihtimali yüksektir.

Olası Hastalıkları:
Baş, beyin, yüz, burun ve böbreküstü bezleri hastalıkları,psikosmatik rahatsızlıklar, baş dönmesi, şiddetli sinir ağrıları, migren, nevralji, yüz felci, yüksek tansiyon, kalb - damar hastalıkları, yaralanmaz, yanıklar, ani ateşlenme.

Boğa Burcu Sağlık

Boğa Burcu Sağlık

Açık havada dolaşmayı sevdikleri ve düzenli olarak yürüdükleri için sıhhatleri genellikle iyidir. Kendilerini daima dinç ve genç hissederler.

Olası Hastalıkları:
Kulak - boğaz - burun hastalıkları, bronşit, guatr, astım, anjin, sinüzit, böbrek, mide, sindirim sistemi ve hormon hastalıkları, diabet, şişmanlık, prostat, kadınlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları.

İkizler Burcu Sağlık

İkizler Burcu Sağlık

Genellikle zayıf bünyelidirler. Çoğu yorgunluktan şikayet eder. Hastalıkları da büyük sorun olur.

Olası Hastalıkları:
Solunum ve sinir sistemi hastalıkları, akciğer hastalıkları, romatizmal hastalıklar, siyatik, omuz, kol ve parmak rahatsızlıkları, yorgunluk, konuşma problemleri.

Yengeç Burcu Sağlık

Yengeç Burcu Sağlık

Bünyeleri kuvvetli olmadığı için sık sık hastalanabilirler. Ağtı ve sızılara dayanamazlar, çoğu evhamlı olduğu için hastalıklarını abartırlar. Hasta Yengeçlere bakmak zordur.

Olası Hastalıkları:
Akciğer ve solunum yolları hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, psikosomatik hastalıklar, sindirim sistemi hastalıkları; ülser, gastrit; pankreas hastalıkları, romatizma, cilt hastalıkları, abse, diz ve diş hastalıkları; kadınlarda ayrıca emme ve üreme organlarıyla ilgili hastalıklar.

Aslan Burcu Sağlık

Aslan Burcu Sağlık

Genellikle sağlıklıdırlar. Ancak, kazaya uğrama ihtimali çoktur. Hastalandıkları zaman aşırı derecede ilgi isterler. Hatta, çevrelerindekileri etkilemek için rol bile yaparlar. Çabuk iyileşirler.

Olası Hastalıkları:
Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları; romatizma, sırt, omurga, bel hastalıkları; bayılma, mikrobik hastalıklar, görme bozuklukları, kaza sonrası ortaya çıkan hastalıklar.

Başak Burcu Sağlık

Başak Burcu Sağlık

Bünyeleri sağlam değildir. Ancak sağlık kurallarına, beslenmeye dikkat ettikleri için sağlıklı olurlar. Tedavilerine özen gösterirler.

Olası Hastalıkları:
Psikosomatik hastalıklar, karasevda, evham, hastalık hastalığı, sinir sistemi hastalıkları, karın bölgesi hastalıkları; karaciğer, pankreas, safra kesesi, bağırsak hastalıkları, ülser, peritonit, apandist, kolit, hazımsızlık, fıtık, ayak hastalıkları.

Terazi Burcu Sağlık

Terazi Burcu Sağlık

Çabuk hastalanırlar ve aşırı ilgi görmek isterler. Bakılması güç bir hastadırlar.

Olası Hastalıkları:
Yorgunluk, sinir hastalıkları, depresyon, böbrek ve üreme organı hastalıkları, nefrit, bel fıtığı, adele krampları, lumbago, siyatik, baş ve göz hastalıkları. Bulaşıcı hastalıklara da kolay yakalanırlar.

Akrep Burcu Sağlık

Akrep Burcu Sağlık

Bünyeleri kuvvetlidir. Tedavileri için ellerinden geleni yaparlar ve genellikle çabuk iyileşirler.

Olası Hastalıkları:
Boğaz, boyun, burun, tad alma hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, fıtık, kabızlık, prostat, polip, basur, mesane, üretra, makat, böbrek, idraryolları, üreme organı hastalıkları; ayrıca kadınlarda rahim ve yumurtalık hastalıkları.

Yay Burcu Sağlık

Yay Burcu Sağlık

Bünyeleri güçlü değildir. Hastalıklarını abartabilirler. Ancak, hasta oldukları zaman bile hareketlidirler.

Olası Hastalıkları:
kalça ve uyluk hastalıkları, siyatik, romatizma, gut, kemik erimesi, dişeti hastalıkları, solunum yolları hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, karaciğer hastalıkları, sarılık, kansızlık, alerji.

Oğlak Burcu Sağlık

Oğlak Burcu Sağlık

Hasta olmamak için ellerinden geleni yaparlar. Hastalandıkları zaman da, doktorun verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullanırlar. Ağrılara dayanıklıdırlar. Çevrelerini hiç üzmezler.

Olası Hastalıkları:
Ruhsal gerginlik, psikosomatik hastalıklar; diş, eklem, diz, deri, cilt, böbrek, sindirim sistemi hastalıkları, romatizma, sinir ve mafsal ağrıları, deri hastalıkları, sivilce, egzama, çıban.

Kova Burcu Sağlık

Kova Burcu Sağlık

Sıhhatlerine dikakt ederler. Hastalandıkları zaman da çabuk iyileşmek için ellerinden geleni yaparlar.

Olası Hastalıkları:
Kalp ve kandolaşımı hastalıkları, yüksek tansiyon, damla, uykusuzluk, romatizma, ayak hastalıkları, varis, bilek şişmesi, adele krampları, diş hastalıkları.

Balık Burcu Sağlık

Balık Burcu Sağlık

Hastalandıkları zaman kendilerine olan güvenlerini kaybederler. Bundan dolayı çevrelerindekileri de üzerler.

Olası Hastalıkları:
Psikosomatik hastalıklar, sinir sistemi hastalıkları, solunum sistemi hastalıkları, lenf sistemi hastalıkları, gut, guatr, romatizma, kansızlık, alerji, hazımsızlık, alkolizm, madde bağımlılığı, nasır, tırnak iltihabı, taban - ayak deformasyonu.