İkizler Burcu

İkizler Burcu

İkizler Burcu Özellikleri

Sakin ve kararlı Boğa'nın ardından İkizler'in yüksek frekanslı titreşimlerini duyarız. İkizler bize yerinde duramayan bir öğrenci ya da yaramaz küçük bir kedi gibi gözükür. Bir İngiliz deyişi, "merak kediyi öldürür" der. Merak İkizler'i öldürmez ama çileden çıkarır. İkizler, karşı karşıya iki kişi, iki kardeş veya arkadaş durmadan konuşurlar, yer değiştirirler, soru sorarlar.

Bu burçla birlikte iletişimin o hızlı ve sürükleyici alanına gireriz. İletişim ise önce algılamayı ve açıklığı gerektirir. Algılamak duymanın, hissetmenin, görmenin hatta koklamanın tüm girdilerini İkizler'e taşır. İkizler de bu algı bombardımanı altında duyular labirentini hızla turlamaya başlar. Boşa harcayacak zamanı yoktur. Bir an önce labirentin kapısını bulup cevabını yetiştirmelidir. Bazen bir çılgındır İkizler. Bazen de bir kısa mesafe koşucusu.

İkizler, dış dünyaya devamlı açık olmanın, zihinselliğin, olayları kavrayışın sembolüdür. Koç'la birlikte dünyaya gelme cesareti gösteren bebek, Boğa'da ayaklarını yere basarak maddenin farkına varmıştı. İşte şimdi konuşmanın öğrenmenin zamanı.

Merak İkizler'in en büyük hazinesidir. Görülecek o kadar çok şey vardır ki, İkizler oradan oraya koşturup durur. Her şeyi harekete geçirir. Hiç bir burç onun kadar hızlı olamaz. Bu burcun mental canlılığı, hareketi ve algıyı açıklaması, içinde bulunabileceğimiz gezegenleri de tanımlamamıza yardım eder. Örneğin, enerji gezegeni Mars, burada sinirsel bir yapı kazanır. Mars'ın savaşçı yapısı daha uygarlaşacaktır ama sözler sanki bir silah halini alır; dil sivrilir, güç kazanır. Merkür kendi burcu İkizler'de sürekli çalışan zihinsel jeneratör olacaktır. Devamlı, huzursuz biçimde yeni şeyler arayan, bilgi peşinde koşan bir casus.

Olumsuz planda ise İkizler'in yüzeysel, uçarı, derine inmeyen, sinirli davranışlarını görürüz. Tüm ipuçlarını bir bir toplayan İkizler çok çabuk sonuca varmak isteyecektir. Bu burcun değişken niteliği, onun kolayca her çevreye uyum sağlayabileceğini anlatır ama uç noktada bu yetenek, gerçekleri çarpıtabilecek kadar tehlikelidir. Aşırı hareket ve sinirlilik onları bekleyen diğer bir tuzak olabilir.