Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu Özellikleri

Zodyak'ın Kont Drakulası Akrep ise, Oğlak da Frankeştayn'ı olacaktır. Her nedense Oğlak farklı bir burçtur. Hesapçı, soğuk ve güç düşkünü görülür. Oğlak, Koç'la başlayan sıralamada burçlar arasında en tepedeki noktadır. Bu noktayı kişisel başarıların erişebileceği doruk olarak düşünebiliriz. Tepede olmak, kural koymak ve organize etmek, toprak - öncü bileşiminin doğal sonucudur. Pragmatist ve planlı Oğlak, tırmandığı merdivenin her basamağını önceden gözden geçirmekte ve kendini tehlikeye düşürmek istememektedir. Gerçekte Oğlak'ın amacı, kendi kimliğini toplumsal imaj ile bir araya getirmek ve sembol haline gelmektir.

Bu zor görev bütünlük gerektirirken gücün baştan çıkarıcılığından da uzak durulmalıdır. Toplumda bir yer, bir statü kazanan Oğlak, alkışlara kendini kaptırmayacaktır. O bir yalnızlık ustasıdır. Yalnızlık ve kendi içinde bütünlük, Oğlak'ı sarsılmaz yapan iki sütundur.

Oğlak'ın doğal kaynağı olan disiplin, onu tek başına kalmaya zorlar. Soğuk, yalnız ve hesapçı olmak da madalyonun diğer yüzünü oluşturur. Yalnız yürüyüşler, meditasyon, kişiyi tek başına bırakacak diğer alışkanlıklar, sonunda bir tırmanışa, tamamlanma isteğine götürecektir.

Dünyayla karşılaşmalıdır Oğlak. Bunu, ya uzun yıllar sonucu uğraşı verdiği mesleğinde ya da çok değer verdiği ve mutlaka isteyerek yaptığı bir işte gösterecektir. Oğlak için kendi değer ve ilgilerini yansıtan bir rol olmalıdır.

Amaçları uğrunda hiç bir burç onun kadar uzun süre bekleyemez. Oğlak, maratonları tercih eder. Sahibi olduğu güdüsel pratiklik, her zaman duygularından önce amaçlarını belirtmesine neden olur. Seçimleri kesindir. Dayanıklılığı, sabrı ve sağlam mantığı sonunda her zaman istediklerine ulaşmasını sağlayacaktır.

Kuşkusuz Oğlak Burcu'nda bir Merkür faydacı, pek sosyal olmayan ama metotlu bir zihinsel yapıyı açıklayabilir. Burada Venüs, ilişkilerinde statü ve karşısındaki kişide güven arayacaktır. Bu burçta gezegenler gerçeklerin fazlasıyla farkında, planlı ve hırslı bir şekilde çalışacaktır.

Olumsuz işleyen bir Oğlak Burcu, kişiyi bir kaya kadar sert ve dar kafalı yapabilir. Duyguların bu kadar sıkı kontrol altında tutulması, onu kendinden uzaklaştıracak bir robot haline getirebilecek ve Oğlak yine kendinin kurbanı olarak yaşayacaktır.